Репрезентативке Србије оствариле су изузетан резултат на јуниорском Европском првенству у немачком Бранденбургу. Наше такмичарке пружиле су сјајну трку и заслужено се попеле на победничко постоље освајањем сребрне медаље.
Четверац без кормилара у саставу Ања Токовић, Даница Врцељ, Симона Врцељ и Тара Вишацки прошао је кроз циљ као другопласирани за 06:50,73. Злато је освојила екипа из Румуније (06:47,55), док је бронза припала селекцији Грчке (06:51,72).
Тренер Никола Симовић истакао је да је задовољан резултатом које су девојке оствариле, као и да се сав труд исплатио.
- Изузетно сам поносан на девојке и све што су приказале на Европском првенству. Сребрна медаља је круна нашег дугогодишњег напорног рада, одрицања и вере у тим. Иако је злато било близу, бити други у Европи је историјски резултат за нас. Девојке су достојно представљале нашу државу и показале да припадају самом светском врху. Ово је само доказ да смо на правом путу и подстрек за све што нас чека у будућности – поносно је поручио Симовић.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.