Седница Изборне скупштина Струковне организације судија ФС Србије одржаће се у недељу у 12 часова у Кући фудбала у Старој Пазови. Српски арбитри добиће новог председника. Дејан Делевић се повлачи са функције, а у фотељу ће сести далеко млађи Милан Јеремић из Београда.
- Одлазим са руководеће позиције из личних разлога. Имао сам подршку председника и генералног секретара ФСС, Драгана Џајића и Бранка Радујка, али рекао сам и њима пре месец дана да сам осетио замор материјала. Потребна је свежа крв, а ја ћу остати у струци као посматрач, ментор, предавач – образложио је Делевић.
Четири регионална савеза прво су желела да имају кандидате за председника, на крају су одустали сви у корист претендента на функцију из Београда.
- Презадовољан сам што су остали региони имали разумевања и што смо као судијска организација остали јединствени – истакао је Делевић.
И даље актуелни челник СОС ФСС биће члан Извршног одбора српске куће фудбала до 2. септембра, кад би требало да буде изабрано ново руководеће тело.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.