Kostić: Nećemo da odustanemo
ФОТО: М. Ивановић
Crna Gora i Partizan oduvek su dobitna kombinacija. Radost navijačima beogradskog velikana kroz trofejne godine znalački su donosili Predrag Mijatović, Damir Čakar, Andrija Delibašić, Stevan Jovetić, Stefan Savić i mnogi drugi…
Povezanost junačkih krajeva s crno-belima na listi je uvećao Andrej Kostić, prošlog leta pristigao u Humsku na poziv potpredsednika Mijatovića. Mladi napadač postepeno je tražio šansu pored Jovana Miloševića i golovima težio da se nametne. Priliku da dodatno zablista, u situaciji kad je prvi strelac ekipe pojačao Verder, imaće u nastavku sezone, iako i vrapci već izvesno vreme cvrkuću o odlasku u Milan. Sve dok ne dođe do realizacije transfera, Kostić ima zadatak da zajedno sa saigračima prigrli lovor posle devet godina.
- Ponosan sam na ekipu i rad u prethodnom periodu. Na početku drugog dela sezone imali smo kiks, ipak, verujem da ima vremena da se sve to ispravi, ovaj tim ima sve što je potrebno – jasan je na početku „prazničnog” razgovora Andrej Kostić.
Ekipa je u prelaznom roku dobila na iskustvu, možda je to nešto što je nedostajalo na početku sezone?
- Mnogo smo napredovali pored Saše Zdjelara, Stefana Mitrovića i Sebastijana Poltera. Postajemo zreliji.
Zdjelar je u prvom mandatu bio kapiten i važan deo tima?
- Mnogo nam znači i Sašino prisustvo u svlačionici.
Partizan pre početka trke nije važio za favorita, ali je i pored toga najduže bio na prvom mestu. Liderska pozicija sad nije adut, pritom, većina kaže da su male šanse za titulu?
- Žao mi je što neko može da potceni veliki klub kao što je Partizan. Smatram da uvek imamo šanse za titulu, ovog puta nećemo da odustanemo. Posebno zbog cele priče na početku: iznenadili smo mnoge, verujem da ćemo i na kraju.
Nije bilo puno vremena na pripremama da dođete do željene igre, što se možda odrazilo i u uvodu nastavka prvenstva?
- Nismo imali puno prostora, što se tiče utakmica, da se uhodamo. Sve je, možda, rezultat toga. Sad smo u pravom smeru i nadam se da ćemo da imamo snage za nastavak sezone i važne mečeve.
Tim, svedoči i period u Turskoj, pruža promenljive partije, kako gledate na to?
- To je, generalno, stvar priprema, takvi rezultati se dešavaju. Najbitnije: da u prvenstvu imamo željenu igru i pokažemo ono što smo sve vreme uvežbavali.
Protiv Radničkog, na „prolećnoj” premijeri, bilo je problema s realizacijom, na gostovanju Radniku i pored pobede moglo da se odigra bolje. Šta mogu da očekuju navijači, ima li razloga za zabrinutost?
- Sve je to fudbal, nekad ide, nekad ne. Ne može svaki dan u životu da bude lep. Možda u tom trenutku nismo imali sreće, ali ne verujem da nedostaje kvaliteta.
Partizanove bebe - nadimak na početku 2025/26, međutim, deluje da kako sezone odmiče svi imaju veća očekivanja?
- Sazrevamo zajedno, po tom pitanju bolji smo u odnosu na prošlu sezonu i spremni za veće stvari.
Zadovoljni ste dosadašnjim učinkom u Partizanu?
- Došao sam u Partizan s malo seniorskih utakmica, sve više se prilagođavam. Imam više prostora i to mi mnogo znači.
Bili ste u prilici da igrate zajedno s Jovanom Miloševićem, sad je u špicu drastično stariji Sebastijan Polter. Iskustva?
- Milošević i ja smo gurali jedan drugog. Družili smo se, privatno bili dobri. Želim mu mnogo sreće, video sam i da je postigao gol za Verder. Važno za Jovana, drago mi je zbog toga. Mnogo smo napredovali zajedno. Što se tiče Sebastijana, za kratko vreme puno sam naučio od Nemca, mogu i kroz treninge mnogo da vidim. Biće mi od pomoći.
Primetno na terenu: ne bežite od lopte, volite da učestvujete u građenju akcija i pored toga što vam je primarni zadatak da postižete golove?
- Pokušavam da se snađem u svakoj situaciji. To je neki moj cilj - da u svakom segmentu igre budem koristan. Takođe, volim da učestvujem u igri s loptom. Naravno, svakako da je šesnaesterac prostor gde želim da budem najviše.
Glad da se zatrese mreža ima posebnu težinu?
- Postići gol je najlepši osećaj, daruje samopouzdanje u svakoj sledećoj utakmici. Što ih više postižem, verujem da ću da postajem sve bolji.
Imate nekoliko zemljaka u timu, poput, na primer, Milana Vukotića. Koliko vam to znači?
- Dosta, Vukotić i ja bili smo saigrači i u Budućnosti. Po dolasku u Partizan pomogao mi je da se popenjem stepenicu više, podignem kao igrač. Velika podrška, Milić i Roganović, takođe.
Stevan Jovetić i Stefan Savić, veličine s početnim koracima u crno-belom. Imali ste prilike da ih upoznate i družite se u reprezentaciji?
- Mnogo Crnogoraca igralo je u Partizanu i od njih sam dobio savete od velike pomoći. Iskusni igrači, mnogo su prošli i u Humskoj i sve to mi je bilo od koristi da se brzo adaptiram. Kroz treninge u reprezentaciji dobro smo se upoznali.