СТУДЕНТСКИ ЦЕНТАР – ПАРТИЗАН 66:78 (16:15, 12:27, 21:15, 17:21)
Подгорица - Дворана: Морача. Гледалаца: 1.500. Судије: Лука Кардум, Урош Обркнежевић, Радош Савовић.
СТУДЕНТСКИ ЦЕНТАР: Вучељић 3, Ребец 3, Илић 16, Џонсон 6, Павлићевић 3, Анђушић 4, Хаџибеговић 6, Шарановић 5, Богдановић, Дејвис 4, Томашевић, Дрежњак 16. Тренер: Петар Мијовић.
ПАРТИЗАН: Милтон 3, Вашингтон 22, Осетковски 12, Маринковић 2, Мијаиловић, Покушевски 2, Браун 5, Пејн 6, Лакић 2, Џекири 15, Фернандо, Калатес 9. Тренер: Ђоан Пењароја.
Нажалост – кад год Двејн Вашингтон солира и обара рекорде, добрано шкрипи у игри Партизана! Слично се догодило и синоћ у Подгорици. Статичност већег броја изабраника Ђоана Пењароје омогућавала је СЦ Дербију, можда и најслабијем саставу АБА лиге, да се равноправно бори са евролигашем током читавог сусрета, као и чињеница да је појам „самопоуздање” непознат у табору Ваљка. Ипак, на регионалним паркетима се комотно осећа изгледа само амерички бек, стога је и јуче у престоници Црне Горе са 22 поена, три скока и две украдене лопте био главни фактор победе (78:66). Поред 25-годишњака исказао се и Тоње Џекири, међутим – биће потребно много више за евентуално изненађење против Олимпијакоса (14. јануар)...
Очекивано и тужно – петорка Маринковић-Покушевски-Пејн-Лакић-Џекири први пут је заиграла заједно средином јануара и изгледала потпуно раштимовано. Веза центар-плејмејкер није постојала, приде су и остали промашили свих шест тројки до иницијалног телевизијског тајм-аута, махом из неизграђених позиција. Игра се није поправила ни уласком замена, будући да су Милтон, Браун и Осетковски видно ван форме и става, упућивао је говор тела, да ни сами не знају због чега су у Подгорици. Гости су за 10 минута постигли свега 15 поена, рачунајући несмотрену техничку грешку Петра Мијовића...
Осетивши да је већина екипе инертна, Вашингтон је ушао у препознатљиви „побеснели” режим и практично сам донео преокрет. Продирао је, гађао ван линије 6,75, асистирао, крао поседе и на леђима довео црно-беле до озбиљне предности на полувремену (42:28).
Желевши да одмори најбољег појединца, Пењароја је трећу деоницу почео са Пејном, али узадул – Американца је лако испровоцирао Шарановић и због четврте личне грешке морао је на клупу. Врло брзо се вратио Вашингтон, међутим – и он је зарадио идентичну санкцију арбитара и донекле показао велику нервозу у табору Парног ваљка, приде и одсуство дисциплине. Наравно, кестење из ватре је морао да вади Калатес.
Очекивано се појавила и нервоза у табору госта, срећом – привремена. Разлика у квалитету дозволила је Студентима да приђу два пута на само минус четири, ипак – изабраници Петра Мијовића на томе су и остали. Вашингтон се упалио у кључном тренутку, одличан је био и Тоње Џекири и Београђани су из мучног сусрета извукли битне поене...
ПЕЊАРОЈА: МИЛТОН ПОЛОМИО ЛЕВУ РУКУ
Расправљали су навијачи о лошој игри против СЦ Дербија, међутим – хладан туш је уследио после речи Ђоана Пењароје...
- Добра победа за нас, после тешке недеље у Евролиги на страни. Нисмо играли добро, било је неколико солидних минута, неколико лоших, али је битно на крају да смо извукли тријумф. Имали смо доста осцилација, али оно што је много горе од свега - Шејк Милтон је поломио леву руку и биће одсутан у наредним недељама или месецима – додао је Шпанац.
Осврнуо се и на одлично издање најновијег појачања Партизана.
- Џекири је само недељу дана са нама, искусан је и добар играч. Мислим да ће у наставку да научи сва правила и буде изузетно важан за нас – закључио је Пењароја.
МИЈОВИЋ: НЕДОСТАЈЕ КВАЛИТЕТ ЗА НОРМАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ
Партизан муче бројни проблеми, чини се и СЦ Дерби.
- Било је периода добре игре. Кад се сведе ротација на шест, седам играча то на нешто и личи. Кад је проширимо, што је неминовно, падови су очекивани, поготово кад се игра против Партизана. Видећемо шта ће да буде даље. Нисам од оних који пребацују одговорност, али је овде присутан апсолутно недостатак квалитета за нормално такмичење. Недостаје играч испод коша, један или два у спољној линији са креаторским способностима. Долазимо тешко до поена – додао је Петар Мијовић, стратег СЦ Дербија.
ПАРКЕР, БОНГА И МУРИНЕН ОДСУТНИ
У случају Исака Бонге са сигурношћу може да се константује да синоћ против СЦ Дербија није играо због потребног одмора, не и у вези са Џабаријем Паркером.
Американац, наравно, не приказује партије достојне платног ранга, стога се очекује да се макар кроз АБА лигу уведе у ритам. Међутим, Ђоан Пењароја ја одлучио супротно, исто је прошао и Мика Муринен.
Уместо искусног тандема љубитељи црно-белих боја имали су прилику да у Подгорици посматрају Аријана Лакића и Уроша Мијаиловића.
ЏОНС СКИНУО ИМОБИЛИЗАЦИЈУ, ПОЧИЊЕ СА ВЕЖБАМА
Не може Ник Калатес 40 минута да организује игру, потребно је време и Камерону Пејну да се уигра, стога од Карлика Џонса превасходно зависи исход абалигашке сезоне, евролигашка је умногоме изгубљена.
Према извештају лекарског тима Партизана, Јужносуданац је скинуо имобилизацију, хода и ради одређене вежбе.
За око две недеље уследиће нови контролни снимак, после чега ће да се зна кад може да крене са трчањем и скакањем. Организатор игре тренутно се налази у уводном делу припрема за озбиљне тренинге.
КАЛАТЕСУ БИ ПОЗАВИДЕО И СТЕФ КАРИ
Читајући текст наслова „Калатесу би позавидео и Стеф Кари”, просечан љубитељ игре под обручима би једноставно одмахнуо главом и помислио - „чиста глупост”.
Међутим, није паралелни универзум, догађа се! После импресивних 7-7 ван линије 6,75 на мечу Партизана и Борца Грк је синоћ поново био хируршки прецизан за три 3-3!
Невероватно је и да последња два сусрета не одступају превише од тезе, плејмејкер на седам абалигашких сусрета има одличних 60 одсто (25-15) у далекометних хицима.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.